Teras Su Yalıtımı

Teras Su Yalıtımı, su yalıtımı

Teras Epoksi Kaplama

Güncel bir Sorun olduğunu düşündüğüm Teras Su Yalıtımı, konusunda en garantili ve kesin çözümün Epoksi Zemin Kaplama, Uygulaması olduğunu düşünüyorum. Özellikle Beton, Fayans, Ahşap, Metal, alan Su Yalıtımı, ve Koruma işlerinde en başarılı sonuçlar Epoksi Zemin Kaplama, Uygulamları ile alınmaktadır. Epoksi, Teras, Su Yalıtımı, konusunda kesin sonuçlar üretebilen farklı uygulama teknikleri barındıran Epoksi Boya ve Zemin Kaplama, uygulamaları ile Beton Zeminlerde Yürünüp Gezilebilen Teras ve Catılarınızın Su Yalıtımı Konusunda uzun ömürlü sağlıklı kir leke tutmayan su geçirmeyen silinip temizlenmesi kolay yüzeyler elde etmenizi sağlar ayrıca Epoksi Uygulamalar Epoksi Reçinenin yüksek yapışma gücü ve film tabakası olusturma özelliğinden dolayı bir çok sektörde Su Yalıtımı ve Koruma amaçlı denizcilik sektöründe gemi boyası adı ile geçen Epoksi Reçine ve Boya malzemeleri kullanıldığı her alanda sağlamlıkları ve kolay uygulanabilir oluşları nedeni ile Teras Su Yalıtımından Otopark Zemin Kaplama ya Beton Yüzeyler için en uygun yalıtım malzemesi Epoksi Reçine, Boya ve Zemin Kaplama uygulamalarıdır.


Dekorokur olarak sizlere Teras Su Yalıtımı, Fayans Su Yalıtımı, Epoksi Boya, Epoksi Zemin Kaplama, 3D Zemin Kaplama, Fabrika, Otopark Çizgileri, konusunda ücretsiz zemin keşfi ve fiyatlandırma uygulaması ile tüm İstanbul Bölgesinde, Teras ve Çatılarınızı Temiz, Su geçirmez, Silinip Temizlenebilen Antibakteriyel alanlara çevirme imkanı sunuyoruz.


Epoksi Boya ve Epoksi Zemin Kaplama Malzemeleri ve Uygulamaları hakkında merak ettiğiniz her soruya  web sitemiz üzerinden mesaj yolu ile istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Yapıların uzun ömürlü olabilmesi, sağlıklı konforlu ve güvenli bir ortam sağlayabilmesi için suyun veya nemin yapının bir kısmına veya kapsadığı hacimlere zarar vermesini önlemek amacıyla yapılan, su veya nemin ahşap, metal, taş, tuğla gibi gereçler üzerindeki olumsuz etkilerine karşı uygulanan yalıtıma “su yalıtımı” denir. 

Teras Su Yalıtımı

Teras su izolasyonu teras su yalıtımı herkesin korktuğu ürktüğü yalıtım uygulamasıdır. Nedeni basit. Sürekli üzerinde havuzlanmış su durma riski çok fazla olan, yağışa komple açık bir mahalden bahsediyoruz.

Üzerinde yürünebilir, üzerinde yürünmez, çakıl kaplı, seramik kaplı sadece eğim şapı atılmış vs pek çok tip terasla karşı karşıya geliyoruz şantiyelerde. Üzülerek söylemek istiyorum ki, o kadar para akıtılan teras su yalıtım malzemeleri yanlış uygulamalardan dolayı heba olup gidiyor.


 Su yalıtımlarında en çok problemlerin yaşandığı yerlerden bir tanesi balkonlar ve teraslardır. Burada yapılan uygulamalar ilk yapım esnasında düzgün yapılmadığından dolayı sonradan yapılan uygulamalar hem maliyetli hemde zor olmaktadır.Teraslarda ve balkonlarda su yalıtımı yapılırken asıl istenen en alt beton zemine ulaşmak ve beton zemin üzerine su yalıtımı uygulaması yapmaktır. Su yalıtımında sonra üzerine kormu şap betonu ve kaplama yapılması gerekmektedir. Ama büyük teraslarda döşeme betonu üzerine su için akar olmadığından sağlan bir eğim betonu atılması ve onun üzerine su yalıtım yapılması daha sağlıklı bir uygulamadır.

Teras su yalıtımı, su yalıtımı, epoksi su yalıtımı, ısı yalıtımı,

Teras su yalıtımı Başakşehir, su yalıtımı Başakşehir, teras yalitimi, Başakşehir, epoksi su yalıtımı Başakşehir

Teras su yalıtımı İstanbul, su yalıtımı İstanbul, teras yalitimi istanbul, epoksi su yalıtımı İstanbul


 

Teras Epoksi Kaplama


Teras epoksi zemin kaplama 

özellikle günümüzde ki en çok tercih edilen kaplamalardan olmaktadır. Suya dayanıklı zeminler elde etmenizin mümkün olduğundan dolayı, apartmanların çatılarında bu uygulamayı yaparak, sizlerde istediğiniz gibi kaliteli bir çatıya sahip olabileceksiniz.

Tabi ki sadece teras için değil, çatı altı içinde tercih edilen teras ekopsi zemin sayesinde, sizlerde istediğiniz gibi kaliteli bir terasa sahip olabileceksiniz.

Su altına yapılan izolasyon ile birlikte, epoksi uygulamalarında özellikle aralık bulunmuyor olmasından dolayı, su sızıntısı gibi sorunlarınız olmayacaktır.

Şap uygulamasının düzgün olması sonucunda sizlere istediğiniz gibi sızdırmaz bir alan sunuyor olmasından dolayı, sizlerde su kaçakları sorunlarından kurtularak, en iyi şekilde çatılarınıza ve teraslarınıza sizlerde teras epoksi zemin kaplama işlemlerini yaptırabileceksiniz.

Epoksi zemin sayesinde direk olarak güneş ışığından zarar görmeyen bir yapıda terasınız olacağı için, her hangi bir kötü hava koşullarında yada kavurucu sıcaklarda sizlerde teraslarınızı uzun yıllar en iyi şekilde kullanabileceksiniz.

Ayrıca teras epoksi kaplama sayesinde, teraslarınızı hijyenik bir şekilde ve oldukça kolay olarak sizlerde temizleme şansına sahip olacağınızdan dolayı, istediğiniz her an temizliklerinizi sizlerde hızlı ve oldukça temiz olarak yapma şansına sahip olacaksınız.

Firmamız alanında uzman olması ve sizlere en iyi hizmetleri sunuyor olmasından dolayı, sizin için istediğiniz gibi kaliteli bir teras epoksi zemin kaplama yaptırmak ve böylelikle uzun yıllar aynı kaliteyi yaşamak oldukça kolay olacaktır.

Üstelik ücretsiz keşif hizmetlerimiz ile birlikte, sizlerde terasınızı yaptırmak için hemen bize ulaşabilir ve en uygun fiyatlar ile epoksi kaplama yaptırabilirsiniz


 

Teras Epoksi Kaplama Nasıl Yapılır ?

Fayans Üzeine Epoksi Uygulanırmı?


Konut, perakende veya sanayi zeminleri üzerinde çalışan epoksi uygulayıcılarının müşterilerinden kesin olarak duyacakları soru: “ Fayans üzerine epoksi kaplama yapabilir miyiz?


 Bu soru reçine esaslı zemin kaplama piyasasının büyümesi ile birlikte gelecekte daha önemli hale gelecektir. Fayans ve seramik her zaman en popüler zemin malzemesi olsa da epoksi zemin kaplamalarının avantajları gözününe alındığında daha ciddi olarak bu opsiyonun üzerinde durulacağına inanıyorum.


Zaten seramik ve fayans döşemelerini kullanan işletmeler açısından en önemli soru, bu dönüşümün en acısız nasıl gerçekleşeceği yönündedir. Çoğu kişi zeminde bulunan fayans ve seramik döşemeyi kaldırmaktan; gerek işin zorluğu gerekse de işin maliyeti açısından çekinmekte ve halihazırdaki zemine direk bir uygulamak için yol aramaktadır.


Epoksi, seramik ve fayansların üzerine direk uygulanabilir mi? Birçok uygulayıcı için bu sorunun cevabının evet olduğunu biliyorum ama bunun bazı şartlara bağlı olduğunuda söylemekte yarar var. Bu koşullar ve şartlardan bir kaçını açıklamaya çalışalım.


Fayans ve seramik döşemenin kaldırılmaması; fayans izolasyonu


Mevcut döşemenin kaldırılmaması durumundaki ana endişe, epoksinin fayansa ve fayansın betona olan bağıdır.(yapışma)


Bazı yer karolarında camımsı ve parlak bir yüzey ile karşılaşmak olasıdır. Fayans sırlı ise epoksi katmanların fayansa yapışması için fayans yüzeyde bulunan sırhın elmas uçlu taşmala makinası ile iyice zımparalanması gerekmektedir. Bazı durumlarda zırhı kaldırılmış fayanslar için bile bu işlemin yanında yüksek yapışma gücü olan epoksi astar kullanılmalıdır. Klasik astarların fayans tipi yüzeylere yapışmasından sorunlar ile karşılaşılması olası bir durumdur.


 Ayrıca fayansların hazırlığı ne kadar iyi yapılırsa yapılsın yada ne kadar doğru bir reçine seçilirse seçilsin fayansların zemine ne kadar iyi tutunduğu konusuda en az yukarıda belirttiğim aşamalar kadar önemlidir. Bunun için zemindeki fayanslar kontrol edilmeli ve gevsek parçalar gerekirse sökülmelidir. Bu yöntem Cam elyaf ile desteklenir ise tam mukavemet sağlanacak olup bir kaç fayansı kırılması ve çökmesi genel imalatın görüntüsünü veya işlevini kaybetmesine engel olacaktır.


Fayansların kaldırılmadan zemin uygulaması yapmak gerçekten profesyonel bir zemin etüdü ve uygulaması gerektiğini bir kere daha hatırlatmak isterim.


Fayans ve seramik döşemenin kaldırılması;


Bu aşama birazda daha zahmetli ve üzün süren bir prosedürdür. Genelde kaldırma sırasında betonun hasar görmesi nedeni ile betonun bir kere daha tasfiye edilmesi gerekebilir. Tasfiye gerekmediği durumlarda bile zemin fayasın yapışması için kullanılan yapıştırıcıların tamamının zeminden ayrıştırılması uzun ve zahmeti bir süreçtir. Bu aşamalar aşılması durumda ise yapılacak epoksi uygulaması standart beton uygulamasından daha farklı olmayacaktır.


Teras Su Yalıtımı, Epoksi Su Yalıtımı, Teras İzolasyon Teras Epoksi Kaplama, Su Yalıtımı


 

SU YALITIMI ve EKONOMİ

 • Ekonomik degerleri günümüzde giderek artan yapıların uzun ömürlü olması gerekir. 
 • Bugün bir yapının kullanım ömrü yaklasık 50 yıldır. Suyun olumsuz etkileri yapıların kullanım ömrünü azaltır. 
 • Bu da ekonomik bir kayıptır. Su yalıtımıyla bu kayıp da giderilmis olacaktır. 
 • Su yalıtımının insaat asamasındaki maliyeti, bina maliyetinin yaklasık yüzde 3’üdür. 
 • Binaların saglamlıgı göz önünde bulundurulması gereken en önemli unsurdur. 
 • Buna baglı olarak su yalıtımının sagladıgı yarar, maliyetten çok daha önemlidir.


SU YALITIM MALZEMELERİ

SU YALITIM MALZEMELERİ

 • Temel olarak su geçirimsizlik saglayan malzemelere su yalıtım malzemeleri denir.
 • Su yalıtımında kullanılan malzemeler, kullanım alanlarına ve özelliklerine göre üç ayrı baslık altında toplanırlar.

  I. Su Yalıtım Örtüleri

 • Bitümlü örtüler: Okside Bitümlü Örtüler, Polimer Bitümlü Örtüler (APP/SBS katkılı)
 • Sentetik örtüler: PVC, EPDM, TPO, ECB/ECO, vb.

  II. Sürme Esaslı Malzemeler

 • Çimento esaslı malzemeler
 • Akrilik esaslı malzemeler
 • Bitüm esaslı malzemeler
 • Poliüretan esaslı malzemeler

  III. Yapısal Su Yalıtım Malzemeleri

 • Yapı kimyasalları
 • Derz malzemeleri

SU YALITIMI UYGULAMA ALANLARI

 • Teras ve Çatılarda
 • Temel ve Döşemelerde
 • Duvar ve Cephelerde
 • Özel Uygulamalarda


Abone Ol

3D Zemin Kaplama - Epoksi Zemin Kaplama - Araç Giydirme - Duvar Kağıdı - Tezgah Arası Cam - 3D Duşakabin Kaplama - 3D Banyo - 3D Mutfak - Branda - Tente ve Reklam hizmetleri hakkında indirimler ve etkinliklerle ilgili olarak bizden bilgi almak için üye olun.