Epoksi Zemin Kaplama - Epoksi Zemin Boyasi - Epoksi Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama ve Boyama Uygulamaları

Bilindiği gibi Epoksi termostatlar grubundan plastik bir reçine türüdür Epoksi reçineler, genelde çift bileşenli olup kimyasal reaksiyona girerek sertleşip film tabakası oluştururlar, Epoksi Reçineler hayatımızın birçok alanında hayatımızı kolaylaştırmak anlamında pratik çözümler sundukları için sıklıkla ve her sektörde ihtiyaç duyulan  malzemeler haline gelmişlerdir.  Epoksi Reçinelerin bir çok alanda birçok değişik şekillerde kullanım çeşidi vardır, günümüzde Epoksi Reçineler Epoksi Zemin Boyası, sektörunden denizcilik ve hava sektörüne inşaattan ağır sanayiye hemen hemen bütün sektörlerde kullanılmaktadır. Peki epoksi reçineler neden yada hangi özelliklerinden dolayı tüm bu sektörlerde tercih edilmektedir. 


Epoksi Reçinesi ni değerli kılan en önemli özelliği çok yüksek yapışma güçleri ve ve koruyucu özellikleri öyle ki binalarda çatlamış beton tamiratları güçlendirme işleri  epoksi reçine içerikli malzemelerle yapilmaktadir. Epoksi reçineler sertleşmesini tam olarak tamamladıkları da kemikleserek kırılmayan ve çok sağlam bir madde haline gelir. Uzay ve havacılık sektörlerinde sıklıkla kullanılan epoksi reçineler bu sektörlerde kolay sekillenmeleri ve hafif ve sağlam olmaları nedeni ile uçak ve helikopter kanadı yapımında  kullanılan başlıca malzemelerin başında gelirler ayrıca denizcilik sektörününde gemi yapımından korunmasına bir çok olanda kullanılırlar. Ayrıca fiber teknelerin yapımında ve tamirinde gemilerin boyanmasında epoksi reçinler ve epoksi kaplama kullanılır. Epoksi  tuzlu suya ve seyreltik asitlere karşı çok yüksek bir direnç gösterir, Denizlerin tuzlu suyunun yıpratıcı etkilerinden gemilerimizi ve diğer ekipmanlarimizi korurlar , Yat ve tekne kaptanlarının her zaman bir yerlerde sakladığı bir epoksi reçine si vardir.


Epoksi reçineler in sıklıkla tercih edildiği sektörlerden biri de boya ve  kaplama uygulamalaridir. Epoksi Reçineler boya yapımında bağlayıcı madde olarak kullanılan hammadde lerden biridir. Epoksi boyalar uygulandıkları yüzeyleri korurlar ve diğer boyalara göre daha kalıcı olurlar özellikle beton zemin ve yüzeylerde en uygun kalıcı uygulama epoksi boya ve kaplama olacaktır. Epoksi boyalar yüksek yapışma güçleri nedeni ile Devamlı insan ve araç trafiğine maruz kalan zeminlerin işaretlemesin de tercih edilirler, Otopark Zemin Kaplama ve otopark çizgileri işaretleme de kalıcı çözümler sunar. Epoksi boya ile yapılan  otopark çizgileri uzun yıllar kalıcı olurlar ayrıca epoksi otopark zemin kaplamayapılan otopark ve garaj lar tuzumayan kir leke tutmayan zeminlere sahip olurlar. Ayrıca trafik ve iş güvenliği nin değişimez bir zorunlululugu olan trafik ve iş güvenlik çizgileri işaretleme,Fabrika Zemin kaplama, Fabrika Zemin işaretleri, gibi alanlarda farklı epoksi uygulamalari tercih edilmektedir. Epoksi Boya ve Reçineler farklı uygulama teknikleri ile zemin kaplama sektöründe her zaman ilk tercihlerden olmuştur. Epoksi Zemin Kaplama lar genelde endüstriyel zemin kaplama malzemeleri olarak bilinseler de son yıllarda farkli uygulama türleri ile evlerimizden ofislerimize kadar girmişlerdir fabrika zemin kaplama malzemesi olmaktan çıkan epoksiler artık hayatımıza getirdiği kolaylıklar la evlerimize kadar girdiler. Epoksi zemin kaplama lar özellikle beton zemin kaplama  uygulamalarında çok başarılı sonuçlar verirler. Epoksi zemin kaplamalar uygulandıkları Beton zemine çok kuvvetli bir şekilde yapışarak adeta betonla butunlesirler  ıslak alanlarda beton zeminin yalıtımında da kullanılan epoksi zemin kaplamalar üstün su tutucu özelliği ile teras zemin kaplama ve su izolasyonu konusunda uygulaması kolay ve sonuca ulaştıran  seçenekler sunar. Sadece beton değil fayans, kalebodur, seramik kaplı zemin ve alanlarınızın yalıtımında da çok başarılı uygulamaları vardır. Epoksi zemin kaplama uygulanan zeminler kir leke tutmazlar ayrıca epoksinin gozeneksiz yapısı ve tek parça uygulayabilme özelliği  sayesinde diğer zemin kaplama malzemeleri gibi (parke,fayans,) ufak bosluklar oluşturarak mikropların barinmasina izin vermezler anti bakteriyeldirler ayrıca iyi bir yalıtkan oldukları için elektriği iletmezler bu nedenleSüs havuzu gibi elektrikle suyun iç içe olduğu yerlerde epoksi zemin kaplamalar kullanilir. Ayrıca açık ve kapalı  Spor salonu zemin kaplama,  Spor Zemin çizgileri ve kaplamaları basketbol sahası çizgileri işaretleme, tenis kortu boyama ve çizimi voleybol sahasi çizimi ve işaretleme fitness salonu zemin kaplama gibi farklı spor zemin kaplama ihtiyaçlarina  en uygun çözüm epoksi zemin kaplamadır. 


Epoksi zemin kaplama lar hastaneler gibi hijyenin önemli olduğu aynı zamanda insan trafiğinin de yoğun olduğu yaşam alanlarında hastane zemin kaplama, uygulaması olarak antibakteriyel oluşu ve kir leke tutmamalari nedeni ile tercih edilirler. Epoksi kaplanan hastane, eczane, medikal, zeminleri toz yapmaz kirleke tutmaz kolay temizlenir kolay asinmayan uzun ömürlü zeminler olurlar, Bu hijyenik yapılarından dolayı epoksi zemin kaplamalar okul zemin kaplama, anaokulu zemin kaplamauygulamalarında Epoksi reçineler tercih edilir. 


Özetle ister epoksi zemin kaplama uygulamaları ister  epoksi boya uygulamaları ile epoksi reçinelerfarklı uygulama ve teknikleri ile hayatımızın her alanında fabrikalardan evlere ihtiyaçlarımıza sağlam ve kalıcı çözümler sunar.


Dekorokur Epoksi Zemin Kaplama ve Boya


Dekorokur.com olarak bizde Epoksi, Epoksi Reçine, Epoksi boya, epoksi zemin kaplama, spor zemin kaplama, fabrika zemin kaplama, Garaj,Otopark Zemin Kaplama, Teras Su Yalıtımı, ihtiyacı duyduğunuz tüm alanlarda profesyonel ve uzman ekibimiz ile ücretsiz keşif hizmeti ve fiyatlandırma uygulaması ile  ihtiyaçlariniza en uygun uygulama tekniğine karar veriyoruz.


Bize Ulaşmadan Karar Vermeyin


Bize dilerseniz  www.dekorokur.com adresinden  iletişim formu aracılığıyla, 


dilerseniz dekorokur@gmail.com dan posta yoluyla 


dilerseniz de WhatsApp (0555 101 28 52) hattimizdan ulaşabilirsiniz

Epoksi Zemin Kaplama ve boya uygulama, istanbul, başakşehir

Epoksi Zemin Kaplama ve boya uygulama, istanbul, başakşehir

Epoksi Zemin Kaplama, Garaj Epoksi Kaplama

Epoksi Zemin Boyası, epoksi kaplama, Epoksi Zemin Kaplama, 3D Zemin Kaplama, Fabrika Çizgileri, Otopark Çizgileri, Teras, Epoksi, Su Yalıtımı, Sapor Salonu Zemin Kaplama ve Tüm Uygulamalarımız Hakkında Detaylı bilgi için https://dekorokur.com/ istanbul,

Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi Zemin Kaplama ve Boya Uygulama

 


Epoksi Zemin Kaplama ve Boya Uygulama


Epoksi Zemin Kaplama


EPOKSİ NEDİR ve NERELERDE KULLLANILIR ?


Epoksi, Zemin Kaplama, dahil birçok alanda kullanılabilen yüksek yapışma gücü su tutucu özelliği yüksek mekanik mukavemeti bulunan kimyasal reaksiyona girerek sertleşen uygulandığı alanda film tabakası oluşturan çift komponentli bir reçinedir. Epoksi reçineler solventli ve solvent siz olmak üzere ikiye ayrılır, uygulanacak alanın durumu ne amaçla kullanılacağı istenilen kalınlık gibi nedenler hangi Epoksi türünü seçeceğimiz hakkında belirleyici olacaktır. Solventsiz Epoksiler genelde Epoksi Zemin Boyası, Zemin kaplama,dekoratif kaplama, dekoratif döküm, su yalıtımı ve benzeri birçok alanda kullanılmaktadır, Solventli epoksilerde rulo veya boya makineleri ile uygulanıp metal beton ahşap gibi çeşitli malzemelerin nem rutubet gibi aşındırıcı durumlarda korunmasını sağlamak amacıyla kullanılır. Epoksi kolay uygulanabilirliği kir leke tutmama temizlik kimyasallardan etkilenmeme uygulandıkları alanın korumasını sağlama yüksek mekanik mukavemet gibi özellikleri nedeniyle inşaat gıda tersane zemin işaretleme gibi birçok alanda tercih edilmektedir. Epoksi zemin kaplama Epoksi zemin kaplamaepoksi zemin kaplamalar kalıcı ve pratik çözümler üretmesi nedeniyle son yıllarda birçok alanda sıklıkla tercih edilen Bir zemin kaplama uygulaması haline gelmiştir.Epoksi zemin kaplamalar bir çok sektörün zemin kaplama, zemin renklendirme, zemin işaretlendirme gibi sorunlarının en uygun ve en kalıcı çözümleri olmuştur

Sanayi tesisleri depolar antrepolar hastaneler okullar gıda üretim tesisleri gibi alanlar için bir zemin kaplamauygulaması seçilecekse epoksi zemin kaplamalar birçok Üstün özelliğinden dolayı birinci tercih olacaktır. Epoksi zemin kaplamaları diğer zemin kaplama uygulamalarının aslında iyi bir alternatif olarak öne çıkmaktadır Epoksi zemin kaplamalar bu Üstün özelliklerinden dolayı diğer zemin kaplama uygulamalarını arka planda bırakmaktadır.


Eğer siz de yaşam alanlarnizin zemin kaplaması için uygulama alıyorsanız epoksi zemin kaplama en iyi alternatif olacaktır. 


Garaj, Fabrika, Depo, Spor Zemin  gibi beton zeminli alanlarınızın tozumasından su çekmesinden zemine bulaşan yağ kir leke gibi pislenmelerden sıkıldiysaniz epoksi zemin kaplama en iyi çözüm ortağınız olacaktır.


Bizde https://dekorokur.com/  olarak Fabrika, Garaj, Epoksi,Spor Zemin, gibi farklı Epoksi Zemin Kaplama ve Boya uygulamaları konusunde profesyonel ekibimizle istanbul ve cevresinde hizmet vermekteyiz.


Epoksi Zemin Kaplama ve Boya Kullanım Alanları :


Epoksi kendinden yayılarak derz arası olusturmadan uygulanabildiği için teraslarda su yalıtımıda kullanılır. Zemin Kaplama amaçlı  aşınmaya karşı koruyucu yüzey oluşturduğu dekoratif ve temizlemesi kolay olduğu için  zemin kaplamalarda kullanılır. Denizcilik sektöründe tuzlu suya ve aside karsı dayanıklı olduğu için gemi, tekne vs. tamirat ve yapım aşamalarında epoksi kullanılmaktadır. Uzay ve havacılık sektörlerinde epoksidenfaydalanılmaktadır


İnşaat Sektörünün vazgeçilmezi hemen hemen her aşamasında epoksi kulalnılmaktadır


Zemin ve duvar boyası olarak hem yaıtım hem dekoratif amaçlı, çelik imalatlarında, astar, ara kat ve ya son kat boya olarak paslanmaya karşı ve Çatlak kırık yüzey tamiratı, macunlama ve dolgu işlerinde


Filiz ekimi, ahşap, prefabrik beton elemanlarının montajı, taze beton ile sertleşmiş betonun aderansı gibi yapıştırma, aderans işlerinde (süper yapıştırıcı özelliği ile) epoksi kullanılmaktadır.


Epoksi Zemin Kaplama Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir ?


Epoksinin Ne amaçla kullanılacağı, Boya, zemin kaplama, tamirat  farklı uygulamalarda farklı kalınlık ve uygulama biçimleri vardır,Epoksi kaplama veya epoksi boya yapılacak olan zeminin durumu alttan su alıp almadığı tamirat işleminin olup olmadığı, Epoksi zemin kaplama yapılacak alanların ne amaçla kullanılacağı,araç trafik durumu yağunluğu ne sıklıkla kullanılacağı, Epoksi zemin kaplamanın maruz kalacağı çeşitli kimyasal etkilerin varlığı, Epoksi Zemin Kaplamanın maruz kalacağı aşırı sıcaklık etkisi, kaymaz zemin beklentisi, hijyen beklentisi ve uygulama süresi, hizmet talep edenin dekoratif, görsel ve diğer beklentileri, Epoksi zemin kaplamayapılacak işletmeye özgün diğer koşullarŞeffaf Epoksi, Epoksi Zemin Kaplama, Zemin Kaplama, Epoksi Kaplama, Epoksi Boya, Epoksi Zemin, Epoksi Kaplama, hakkında sorunlarınıza çözüm sunuyoruz...


www.dekorokur.com 


Epoksi Zemin Kaplama ve Boya Avantajları


Epoksi Zemin Kaplama : Epoksi zemin kaplaması Yapılarda sunduğu kolay uygulanabilme hijyenik oluşu antibakteriyel ortamlar yaratması ve temizlenmesi kolay olması durumu ile en çok tercih edilen zemin kaplamasistemlerinin başında gelmektedir. Epoksi zemin kaplama ayrıca dekoratif yapısı ile evlerimizin ve iş yerlerimizinde ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Epoksi Reçine, Epoksi Zemin Kaplama ve Boya  Aşırı Hava Şartlarına, kimyasal etkilere ve çevresel faktörlere karşı iç ve dış yapı yüzeylerini  kaplayarak korumak için geliştirilen Epoksi Reçinenin  güçlü ve üstün yapışma özelliği bulunmakta olup çeşitli alanlardaki inşaat malzemelerini  yapıştırmak için de kullanılan Epoksi Reçine, Epoksi Zemin Kaplama ve Boya kullanımı gün gectikçe çoğalmaktadır. Uygulandığı alanlarda pratik ve hijyenik bir temizlik sağlayan epoksi zemin kaplama, her alanda tercih edilen  bir zemin kaplamamalzemesidir. istenilen renklerde üretilebilen epoksi zemin kaplamalar, çok hoş ve dekoratif yaşam alanları sunmaktadır. ferah, temiz. ve hijyenik yaşam alanları oluşturan epoksi zemin kaplamalarkaliteli malzemeler kullanıldığında çok uzun ömürlü olabilir. Epoksi Zemin kaplamalar Kokusuz ve antibakteriyel olamaları nedeni ile zemin kaplama konusunda kullanımını giderek arttırmaktadır. Epoksi zemin kaplamalar Bu özellikleri dolayısıyla  sayısız şirket ve marka tarafından öncelikli tercih sebebi olmustur, en son teknoloji üretimi olan bu ürünler ilerleyen teknoloji ile dahada gelişmekte ve hayatımızın her alanına hızla girmektedir. Epoksi zemin kaplama uygulamasına başlamadan önce  uygulanacak zeminin kuru ve mutlaka kir, yağ ve pisliklerde  arındırılmış olması gerekmektedir. Ayrıca epoksi zemin kaplama uygulanacak olan alanın  en az 10 en fazla 30 derece olması, malzemenin daha uzun ömürlü olması için de oldukça önemli bir adımdır. Epoksi Kaplamakullanılan zeminler aşınmaya  ve darbelere karşı daha dayanıklı olmaktadır. Bu sebepten dolayı yapılarda diğer zemin kaplama ürünlerinden daha fazla talep edilmektedir. 


Epoksi zemin kaplamalar bu sağlam yapıları dolayısıyla inşaat sektöründe önemli bir yere sahiptir. 


Sizlerde Daha dekoratif, hijyenik ve ferah yasam alanlarına sahip olmak için bizimle iletişime geçiniz...


Şeffaf Epoksi , Epoksi Zemin Kaplama , Zemin Kaplama , Epoksi Kaplama , Epoksi Boya 


Hakkında sorunlarınıza çözüm sunuyoruz...


www.dekorokur.com


Epoksi Zemin Kaplamaların Ömrü Ne Kadar ?


Epoksi Zemin Kaplamaların Ömrü Ne Kadar


Epoksi Kaplamalar Zeminin Durumu, EpoksinİN kalitesi, zeminin ne kadar iyi hazırlandığı ve maruz kaldığı aşınma türü ve miktarı gibi birçok önemli nedene bağlı olarak değişecektir. 


Rulo İle uygulanan Epoksi Boyalar ömrü Kaplama Epoksilere göre daha az sürebilir, profesyonel olarak uygulanan dökme epoksiler uygulama türü ve zeminin durumuna göre  10-20 yıl sürebilir. Endüstriyel Epoksi Zemin Kaplamalar genellikle on yıl kadar ömürleri vardır. Güneşin UV ışınlarına ve aşırı hava şartlarına maruz kalmayan veya bodrum veya garaj gibi kapalı olan minimum düzeyde güneş ve hava şartlarına maruz kalan Zeminlere uygulanan epoksi kaplamalar 20 yıldan fazla dayanabilir.


Beton Zeminler Nasıl Hazırlanacak?


Beton zeminlerinizi Epoksi Kaplamaya hazırlamak için çok aşamalı bir uygulama kullanıyoruz. 


Yüzey hazırlığı, Epoksi Zemin Kaplama uygulamalarında uygun yapışma ve üstün sonuç elde etmek için en önemli adımlardan biridir.


Epoksi ile betonun zeminin birbirine sağlama bir şekilde yapışmasını sağlamak için zeminde bulunan  Yağ ve gaz lekeleri bir yağ çözücü ile temizlenmelirdir .Çatlaklar  ve derz dolgusu astarlama ve son kat epoksi uygulamada zeminin pürüzsüz ve kusursuz olmasını sağlamak için önemlidir.


Çatlak ve kırık alanların tamiratı yapılıp derz boşlukları temizlenmelidir, Düzgün yapışma için Zeminin endüstrüyel silim makinaları ile taşlanması hem yapışma gücünü arttıracak hem zemindeki olumsuzlukları giderecektir, ayrıca betondaki gözenekleri açarak epoksinin tutunabileceği alanlar yaratacaktır.


Epoksi Kaplamalar sadece Endüstüriyel Epoksi Zemin Veya Konut Zeminleri için mi Kullanılır?


Biz Endüstüriyel Zemin Kaplama ve konut müşterileri için. Otopark, Garaj, Bodrum, Konut Epoksi Zemin Kaplamaların yanı sıra, Hastane, Okul, Anaokulu, Ofis Binaları, Kamu Güvenliği Binaları, Restoranlar ve Perakende Mağazaları gibi bir çok alanda  Epoksi Zemin Kaplama yapıyoruz.

Epoksi , Reçine ,Zemin Kaplama ve Boya Uygulama, istanbul,

Epoksi , Reçine ,Zemin Kaplama ve Boya Uygulama, istanbul,

Epoksi Zemin Kaplama ve Boya Uygulama

Epoksi Zemin Kaplama, Epoksi Zemin Boyası, epoksi kaplama, 3D Zemin Kaplama, Fabrika Çizgileri, Otopark Çizgileri, Teras, Epoksi, Su Yalıtımı, Spor Salonu Zemin Kaplama ve Tüm Uygulamalarımız Hakkında Detaylı bilgi için https://dekorokur.com/ istanbul,

Epoksi Zemin Kaplama ve Boya Uygulamaları

Bize mesaj atın!

Bu site, reCAPTCHA ile korunur; Google Gizlilik Politikası ve Hizmet Koşulları geçerlidir.

Epoksi Zemin Kaplama ve Boya Uygulamaları

Müşterilerimize değer veriyoruz. Mesai saatleri içinde bizi dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.


Epoksi Zemin Kaplama, Epoksi Zemin Boyası, epoksi kaplama ve Diğer Uygulamalarımız Hakkında Bilgi Alabilirsiniz.

Epoksi Zemin Kaplama ve Boya uygulama

Ziya Gökalp Mahallesi, Dekorokur, Başakşehir/İstanbul, Türkiye

05551012852

Çalışma Saatleri

Bugün açık

09:00 – 17:00