Duvar Kağıdı, 3D Duvar Kağıdı, 3D Duvar Kaplama

Duvar kağıdı başakşehir

Duvar Kağıdı

Bildiğiniz gibi tüm yaşam alanlarımızda duvar olup duvarsız bir mekan yoktur. Her insan eski tarihlerden beri duvarlarını veya yaşam alanlarını süsler ve dekore eder. Bu dekorasyon araçları arasında duvar kağıtları çok önem arz etmektedir. 

Duvar kağıtlarının tarihi Roma döneminden daha eskilere dayanmaktadır. Gün geçtikçe ve çağımızın teknoloji geliştikçe tüm araç ve gereçlerimizle beraber duvar kağıdı üretimi de gelişmekte ve daha şık, estetik, kullanışlı, silinebilir, boyanabilir ve daha bir çok özelliklerde üretilmektedir. 

DEKOROKUR olarak sizlere en iyi duvar kağıtlarını üretmekteyiz. 

Neden Duvar Kağıdı

Duvar kağıtlarının faydaları ve  avantajları nedir?

Duvar kağıdının bir çok  faydaları olup kesinlikle evlerinize veya iş yerlerinize tavsiye edebiliriz

Islak temiz bir bezle silinebilir. Temizlik konusunda diğer duvar dekorları ürünlerinden hızlı ve maliyetsiz bir şekilde temizlenir.

Çok geniş renk ve doku modelleri vardır. İstediğiniz modelleri kesinlikle bulabilirsiniz.

Kişiye özel  üretimler yapılabilir. Kendi duvar kağıdınızı tasarlayabilirsiniz.

Kesinlikle % 15 Isı ve Ses yalıtımı sağlar. Böylelikle Isı yalıtımından avantaj sağlamış olursunuz.

Duvar Kağıdının Faydaları

Duvarlarınızın estetik ve şık görülmesini sağlar. Dekorunuza göre seçimler Yapabilirsiniz.

Duvar boyasına göre çok üstünlükleri olup estetiklik ve tasarım açısından bir çok özelliği ile avantajlıdır.

Duvarlarınızı korur ve bozulmasını engeller.

Estetik ve Şık durur.

Uygulaması çok kolaydır.

Çok uzun ömürlü olup uzun yıllar dayanır.

Montaj ekibi ile hızlıca uygulanır

Sökülmesi kolay ve hızlıdır.

Ekonomiktir ve her mekanın duvarına uygulanabilir.

Kişiye Özel Duvar Kağıdı

 

Bunların dışında daha bir çok özellikleri mevcut olup faydaları saymakla bitmez. Ölçü ve dokularına göre bu avantajlar daha yüksek olabilir ve kesinlikle dekorasyon yaptırırken kullanmalısınız. Özel olarak kişiye özel duvar kağıtları üretimi  ile istediğiniz renk ve dokularda üretim yapılmaktadır.  

3D Duvar Kağıdı

3 Boyutlu Duvar Kağıdı 

İstanbul Duvar kağıtları ile İstanbul manzaralı duvar kağıdı üretimi yapıyoruz, böylece İstanbul’da kız kulesini evinizde bir duvarınıza uygulatabilirsiniz. İstanbulda tarihi yerlerin veya mekanların resimlerini duvarlarınızda görebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Uygulama

Duvar kağıtları ile Duvarları kaplamaya Hazırlık ve uygulamada dikkat etmeniz gereken bilgiler ve püf noktaları. 


Duvar kağıtlarını evinizde duvarlarınıza kaplarken duvarlarınızın temiz yüzeyli ise uygulamak çok kolay ve hızlıdır. Fakat duvara uygulanacak yerin zemini eski veya pürüzlü hatalı ve dengesiz ise zamanınızın çoğunu bu zemini yani duvarı düzeltmek ile geçebilir ve çok zamanınızı alır. Duvar kağıdı uygulamasında sağlıklı ve düzgün bir sonuç almak için duvar kağıdını duvarınıza uygulamadan önce duvarınızdaki kabarmalar ve hataları, eski duvar kağıtları kalıntıları var ise bunun kalıntıları ve duvarınızdaki nem ve su gibi problemlerini çözmeniz gerekmektedir. aksi halde yapılmamalıdır.


Bu problemler giderilmeden yapılırsa ileride çok kötü sonuçlara yol açabilir. Bu tür durumlar genelde su bazlı akrilik boya uygulamalarından doğabilir. 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duvar kağıtlarında önce genelde boyama veya badana gibi işlemlerden geçmiş oluyor. Bu tür boyamalar çok zayıf tutunma sağladıkları için zamanla kalkar ve kopar. Bu da duvar kağıtlarının boyaya yani duvarınızın üzerindeki boyaya iyi yapışmasını engeller.Eğer mümkünse su bazlı akrilik boya kalıntılarını duvarınıza  duvar kağıdı yapıştırmadan önce duvardan kazıyın ve güzelce temizleyin. Veya başka türlü bir ürün veya malzeme ile duvarınız kaplanmalı ve sağlamlaştırılmalı aksi halde yapacağınız uygulama boşa gider.


 Uygulamadan önce Duvar Kağıdı Kesimi çok önemlidir. Duvar kağıtlarını keserken dikkat edeceğiniz tek husus keseceğiniz kağıt uzunluğu duvarın uzunluk ölçüsünden 10 cm  gibi uzun olarak kesilmesi ve bu şekilde daha sonra uyguladıktan sonra kısa kalma riskini azaltır ve yok eder. Böylece garanti bir iş yaparsınız ve fazlalıkları kesebilir ve doğru istenilen ölçüde duvar kağıtlarına sahip olursunuz böylece hatalı bir kesim gerçekleştirmemiş olur ve fire vermeden uygulamaya başlamış olursunuz. Hem zaman hemde maliyetten kaçınırsınız. 

Duvar Kağıdı, 3D Duvar Kağıdı, 3D Duvar Kaplama

3d duvar kağıdı , 3 boyutlu duvar kaplama

3D Duvar Kağıdı Nedir?

3 Boyutlu Duvar Kağıdı Nedir?

Geçtiğimiz yıllarda duvar kağıdı modelleri denince akla ilk olarak çiçekli ya da simetrik desenli duvar kağıtları gelse de, günümüzde duvar kağıtları 3 boyutlu olmak üzere pek çok farklı seçeneği ile duvarları süslemektedir.

 Mekanların daha derin ve ferah durmasını sağlayan 3 boyutlu duvar kağıtları, gören herkesin ilgisini ve beğenisini kazanan modellerdir. Kağıt üzerine basılan resim ve fotoğrafların gerçekçi görünmelerini sağlayan teknoloji ile tasarlanmış olan duvar kağıtları, 3 boyutlu duvar kağıdı olarak adlandırılmaktadır. Dekorasyonda karakteristik bir fark oluşturmak isteyenlerin genelde tercih ettiği bu modeller, kalite ve boyutlarına göre fiyatlandırılarak satışa sunulmaktadır.

3 Boyutlu Duvar Uygulama

3 Boyutlu Duvar Kağıdı Nasıl Uygulanır?

Duvarlarını duvar kağıdı ile kaplatmak isteyenlere hizmet veren birçok firma olsa da, bu işi kendi yapmak isteyenlerin aklında da birçok soru işareti bulunmaktadır.

 3 boyutlu duvar kağıtlarının görünümlerinin ve fiyatlarının farklı olması diğer duvar kağıtlarından farklı bir uygulama şekline sahip oldukları anlamına gelmemelidir. Son derece kolay ve anlaşılır şekilde olan uygulama şekli isteyen herkesin duvarlarını 3 boyutlu olan modellerle kaplamalarına imkan sağlamaktadır.


3D Duvar Kağıtlarının Özellikleri

3 Boyutlu Duvar Kağıtlarının Özellikleri Nelerdir?

Poster duvar kağıdı olarak da tanımlanan 3 boyutlu duvar kağıtlarının en belirgin özelliği kullanıldığı alanlara derinlik katan tasarımlardır.

 Renkleri ve desenleri oldukça gerçeğe dönük olan duvar kağıtları ile ev ve fişlerde farklı bir duvar dekorasyonuna imza atabilir ve uzun yıllar eskimeden kullanacağınız bir duvar kağıdına sahip olabilirsiniz.

 3 boyutlu duvar kağıtlarına gösterilen ilgi doğrultusunda her geçen gün artan modeller sayesinde sevdiğiniz bir tarihi yerin ya da sanatçının resmini duvarlarınız da sergileyebilirsiniz.


3D Taş Desenli Duvar Kağıdı

3 Boyutlu Taş Desenli Duvar Kağıdı Modelleri

3 boyutlu duvar kağıtlarının ilk olarak yaygınlaşmaya başladığı sıralarda oldukça popüler olan taş desenli 3 boyutlu duvar kağıtları, duvarların gerçekten taş ile dekore edildiği algısı uyandıran bir modeldir.

 Modası geçmeyen duvar kağıtlarından biri olarak modern ve klasik ev dekorasyonlarına uyum sağlama konusunda ev sahiplerini sevindiren özelliklere sahip olan bu modeller, aynı zamanda oldukça kullanışlı ve sağlam yapıya sahip olan duvar kağıtlarıdır.


3 boyutlu duvar kâğıtlarının fiyatları malzeme kalitesine, baskı kalitesine ve markasına göre değişmektedir. Özellikle özel baskı isteklerinde fiyatlar farklı hale gelebiliyor.(Bu arada istediğiniz bir manzara resmi varsa size özel o baskıyı yapıp gönderebiliyorlar aklınızda bulunsun.) genel olarak metrekare fiyatları 25 liradan başlayıp kullanılan malzemeye ve kaplanacak alanın büyüklüğüne göre değişiyor

Poster Duvar Kağıdı

Duvar kağıtlarından sonra en sık kullanılan duvar dekorasyonu objesi haline gelen poster kağıtlar, ilk çıktıkları dönemlere göre daha da çeşitlenmiştir.

 Baskı kalitesinin ve seçeneklerinin artması bu çeşitlenmede doğrudan etkili olmuştur.

Poster duvar kağıdı için kimi zaman mural terimi de kullanılabilmektedir. Duvar kağıdından farklı olarak poster duvar kağıtları belli bir ölçü ile hazırlanır ve tam bir görsel içerir. 

Duvar kağıtları için desen, poster kağıtlar için görsel tanımı yapılabilir. Çeşitli kategorilerde çok sayıda modeli bulunan poster duvar kağıtları, standart ölçülerde olabileceği gibi istenen ölçülerde de hazırlanabilmektedir.

Poster duvar kağıdın da önemli olan baskı kalitesi ve baskının yapıldığı malzemenin kalitesidir.

Poster duvar kâğıdı modellerine baktığınızda çok sayıda kategori görebilirsiniz. Bu kategoriler altında yer alan onlarca görsel ya da desenden birini tercih edebilir; kolaylıkla sipariş verebilirsiniz

3D Duvar Kağıdı Kullanım Alanları

Poster 3D Duvar Kağıdı Nerelerde Kullanılır?

Poster duvar kağıtları evlerde ve ofislerde her duvarda kullanmak için uygun yapıdadır.

İstenilen ölçüde hazırlanabiliyor olması bu bakımdan önemli bir avantaj kabul edilebilir. Daha çok gömme duvarlarda ve tamamı düz olan (girinti-çıkıntı olmayan) duvarlarda kullanmaya uygundur.

Görselin pürüzsüz görünmesi bakımından bu husus önemlidir. Poster 3D duvar kağıtları, uygulandıkları evlere ve ofislere derinlik, genişlik ve şıklık katacaktır. Özellikle derinlik kategorisinde yer alan görseller, temalarından dolayısıyla başka bir mekana açılan bir kapı imajı yaratabilmektedir


 


Duvar Kağıdı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

duvar kağıdı başakşehir

Duvar Kağıdı Kaplama ve Püf Noktaları

Duvar Kağıdı Kaplama

 • İç ve dış mekan boyama işlemlerinde farklı bir seçenek olan duvar kağıtları genel olarak bakıldığında daha pratik ve farklı seçeneklere sahip olan bir uygulamadır. 
 • Buna göre birçok farklı renk ve desen seçenekleri ile farklı modeller üretebilme imkanınız ve bunları duvarlarınıza uygulayabilme imkanınız bulunmaktadır. 
 • Tabi bu işlemlerin de kendi içinde zor ve dikkat edilmesi gereken noktalara sahip olduğunu da söylemek gerekir. 
 • Duvar kağıdı kaplama işlemi dikkatli bir şekilde yapılmazsa evinizi güzelleştirmek yerine daha da çirkinleşmesine yol açabilir. 
 • Eğer duvar kağıdı kaplama işlemi için ehil bir firma veya ustadan hizmet almayacaksanız, aşağıda bahsedeceğimiz konuları dikkatli bir şekilde uygulamanız faydalı olacaktır.

Duvar Kağıdı Kaplama Tüyoları


 • Duvar kağıdı yapıştırmadan önce ilk olarak tutkal hazırlığı başlar ve bir kovaya on litre su için bir kilo toz tutkal konulur. Karıştırılıp hazırlanan tutkal 15-20 dakika beklemeye alınır. Tutkal hazırlandıktan sonra kağıdın cinsine göre duvara mı yoksa kağıda mı tutkal uygulanacağı kararlaştırılır.
 • Bunun sonrasında öncelikle duvara tutkal çekilir. Rulo yardımıyla büyün bölgeye yayılır. Köşe ve dipler için fırça yardımı kullanılır. Desenli taraf öne gelecek şekilde yukardan yapıştırarak aşağıya doğru salmanız yeterli olacaktır. Tavanda veya yerde oluşacak fazlalık bir falçete yardımı ile alınır. Kalan hava boşluklarını da plastik bir mala yardımıyla alabilirsiniz.
 • Desenli duvar kağıdı kaplama işlemi düz duvar kağıdı kaplama işlemine göre daha zordur. Genel olarak desen tekrarında ters düz ya da atlatmalı şekillerde uygulamalar gerçekleşir. Duvar kağıdı kaplama esnasında ek yerine denk gelen diğer kağıda değmemesine özen göstermelisiniz. Uygulama bittikten sonra ıslak bir süngerle üstünden geçirilerek duvar kağıdı hazır hale getirilir.
 • Duvar kağıdı kaplama yapılacak zemin özelliklerine bakarsanız su bazlı ve plastik zeminlerde uygulama kolaylıkla yapılabilir. Eğer zeminde hasarlar varsa düzeltme işlemi yapıldıktan sonra uygulamaya hazır hale getirilir. Kağıtların kod numaralarına ve desen tekrarlarına dikkat edilerek başka bir şey yapmanıza gerek kalmadan uygulamaya hazır hale getirilmiş olacaktır.

Duvar Kağıtları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Duvar Kağıtları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • Duvar kağıtları günümüzde cafe, restoran, ofis, iş yerleri, evler, oteller gibi pek çok yerde yaygın kullanım alanına sahiptir. Duvar kağıtları, kullanım süresi bakımından boyaya göre daha ekonomiktir. Boyayı daha sık yaptırmak gerekirken, duvar kağıdı uygulandığı mekanlarda en az 10-15 yıl rahatlıkla kullanılabilir. Firmaların garanti süreleri 5-10 yıl arasında değişmektedir. Duvar kağıtlarında bozulan yerlerinde çok rahatlıkla tadilat yapılabilmektedir.
 • Duvar kağıtlarının uygulaması çok kolay ve pratiktir. Fakat yine de uzman ekipler tarafından yapılması tavsiye edilmektedir. Çünkü duvar kağıtlarında kullanılan tutkaldan tutun da desen tekrarına kadar herşey çok önemlidir.
 • Duvar kağıdı uygulanacak yüzeyin pürüzsüz olması gerekmektedir. Duvar kağıtları alçı veya boya üzerine yapılmalıdır. Eğer yüzeyde saten boya var ise geri dönüşüm astarı uygulandıktan sonra duvar kağıdı uygulanabilir. Rutubetli ve nemli yüzeylerde duvar kağıdı yapılması önerilmez. Gerekli düzenlemeler ve tadilat işlemleri yapıldıktan sonra duvar kağıdı rahatlıkla uygulanabilir.
 • Gelişen teknolojiyle birlikte duvar kağıtlarında renk seçenekleri çok fazladır ve herhangi bir renk solmasıyla karşılaşılmamaktadır.
 • Evimizin konsepti yani modern veya klasik oluşu duvar kağıdı seçiminde önemlidir. Duvar kağıdının uygulanacağı mekan ve içerisindeki eşyalar hem doku hem renk olarak duvar kağıdı seçiminde bize yardımcı olacaktır.
 • Duvar kağıtlarını satın alırken naylon olmamasına, kumaş dokulu ve elyaf olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle çocuk ve bebek odalarına duvar kağıdı seçerken çok titiz davranılmalı ve duvar kağıdının mutlaka nefes alabilir özellikte olmasına dikkat edilmelidir.
 • Duvar kağıtlarının temizliği ise çok sık yapılması gereken bir işlem değildir. Fakat temizlik yapılması gereken durumlarda nemli bir bez veya sünger yardımıyla rahatlıkla temizlenebilir. Kumaş modellerde ise fırça yardımıyla tozu alınmak suretiyle temizlik yapılabilir.
 • Günümüzde duvar kağıdı dekorasyonu artık evimizin, ofislerimizin hatta tüm mekanların vazgeçilmez unsuru oldu. Bir mekana girildiğinde göze en çok çarpan ilgi odağı olan yerler duvarlardır. Farklı tamamlayıcılar kullanarak hayalinizde görüntüyü etrafınıza yansıtabilirsiniz.Duvarlarımıza boyut kazandırmak, derinlik katmak farklı bir atmosfer vermek ancak duvar kağıtlarıyla mümkündür.

Duvar Kağıdı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hangi-zemine-duvar-kagidiDuvar kağıdı seçiminde dikkat edilmesi gerek önemli püf noktalar vardır. Bu pratik bilgileri ne kadar çok bilirsek seçimimizi o kadar kolaylaştırır. Seçimini yaparken ilk yapmamız gereken kağıdın üzerine tırnağımızla sürtmeler yaparak dayanıklılığını kontrol etmektir. Soyulmalar, çizilmeler yıpranma oluşuyorsa bu duvar kağıdı size sıkıntılar açacaktır. Bunu dikkate alarak seçtiğiniz duvar kağıdı sizin kullanım ömrünü uzatacaktır. Genellikle Alman duvar kağıtları yumuşak dokulu olmaları itibariyle dayanıklılığı zayıf ürünlerdir. İtalyan duvar kağıtları ise dayanıklılık konusunda en yüksek kaliteye sahiptir.

Duvar Kağıtları, ev ve iş yerlerinde bambaşka mekanlar yaratma imkanı sunuyor.

Pek çok çeşitli duvar kağıdından bir tanesi mutlaka size uygun. Silinebilen, Boyanabilen, yıkanabilen, kolay temizlenebilen, renkli, neşeli, egzotik, ithal.

Duvar kağıdı alırken  kalitesini bilmek gerekir.  Fiyat sormak yerine ürünü görmek ve dokunmak sizin kullanım sürenizi etkileyen bir unsurdur. Şu şekilde açıklamak gerekirse gazete kağıdı gibi duvar kağıdı da vardır, kumaş gibi duvar kağıdı vardır. Seçiminizi yaparken  nasıl bir duvar kağıdı arıyorsunuz, kendi evinize mi, kiralık bir yere mi, iş yerine mi…? bu soruların cevabını bilirseniz o kadar rahat kullanışlı ve memnun kalacağınız bir tercih yapmış olursunuz.

Mekandan beklentinizi karşılayacak bir tercih yapmanız  hem gelenlerin hemde sizin  memnun kalmanızı gerektirecek önemli sebeplerden biri.

Çocuklarınızın hayallerini duvarlarına yansıtabilirsiniz.

Onların hayal kahramanlarıyla odalarına getirmek için duvarlarınızı boydan boya kaplayabilirsiniz.

Eğlenceli, çarpıcı, renkli, romantik, nostaljik, egzotik duvarlar oluşturmak artık kolay.

Evinizin atmosferini duvardan duvara farklılık göstererek renklendirebilir ona göre dekorasyon yapabilirsiniz.

Köpeğinizin, kedinizin, kendi bebeğinizin veya kuşunuzun fotoğrafı bir parçası olabilir. Çocuklarınız dokunduğunda hissettiği şey sadece ham duvar kağıdı olacak. Baskıda kullanılan mürekkepler sağlığa zararlı maddeler içermez.

Dekorasyonun en önemli araçlarından biridir duvar kağıdı. Yerine göre yapılmış güzel tercihlerle mekanın havasını değiştirmek için en güzel olanaktır.

Kadınlar için  güzel olan durum ise temizlik için kullanımı elverişli olmasıdır.Kolay silinebilir kaliteli bir seçim sizin işinizi her zaman daha kolaylık sağlayacaktır.

Duvar kağıdının en temel püf noktası; silinebiliyor mu, yıkanabiliyor mu, darbe alıp soyuluyor mu, kolay sökülecek mi bunları bilmeden duvar kağıdının fiyatı ne kadar gibi bir soru sormak hiç bir konuda size fikir vermez. Fiyat sizler için ne kadar önemliyse kalite de uzun ömürlü kullanım için bir  kadar önemlidir. Kalite önemli değil sadece fiyat önemliyse ve buradan yola çıkarsanız zarar edeceğinizden emin olabilirsiniz. En azından bütçenize uygun hem kaliteli hem de güzel bir duvar kağıdı seçimi yapabilirisiniz.

Duvar Kağıdı Sökme Püf Noktalar

Duvar Kağıtları Sökümünde Püf Noktalar

Duvar kagidi nasıl Sökülür 

Duvar kağıdı sökme işlemleri tadilat konularında belki de en çok zaman tüketen, zahmetli ve dağınıklığa sebep veren işlemlerden biridir. 

Genel işlem itibariyle soyularak çıkartılması uygun olan bu malzemeler kulağa basit bir şekilde gelse de gerçekten çok zor sökülürler ve duvara da dikkatli uygulama yapılmazsa çok zarar verebilirler. 

Bu zarar hem evinizin estetik görünümü açısından manevi bir zarar ya da duvar malzemesinin bozulması sonrası ortaya çıkacak maddi zarar ve olası masraflar olabilir. 

Özel malzemeler, aletler ve bol bol sabır isteyen bu işlemlerin sağlıklı gerçekleşmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. 

Duvar kağıtları sökümünde püf noktalar bilinirse, daha sağlıklı ve daha kaliteli bir iş çıkarmış olursunuz.

Duvar kağıdının sökülmesi işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktanın tabii ki de duvar kağıdının altında bulunan mevcut duvar veya alçıpan yüzeyin deforme olmamasıdır. 

Ancak duvar kağıdı kaplamasında kullanılan kimyasal malzemelerin çok güçlü ve pürüzsün bir yapışmayı amaçlamasından dolayı bunu gerçekleştirmek çok zor bir durumdur. 

Bazı el aletleri yardımıyla duvar kağıdı yüzeyinde açılacak delikler ve sonrasında buralardan uygulanan özel malzemeler duvar kağıdını nemlendirerek yumuşamasını sağlarlar. 

Bunun sonucunda malzemenin sert kalarak duvar malzemelerine fazla zarar vermesi engellenmeye çalışılır. 

Yumuşak duvar kağıtları; kendi içinde parçalanır ancak yapıştığı yüzeyden parça parça da olsa bir şekilde temizlenebilir.

Eğer eski bir duvar kağıdınız varsa, duvar kağıdını soyma işlemi daha kolay olabilir. Çünkü eski sistemlerde duvara yapıştırma konusunda kullanılan kimyasalların yapısı şimdiki modeller kadar güçlü olmadığı için eski bir duvar kağıdının kendiliğinden dışarı doğru çıkması dahi olağan bir durumdur. 

Ancak ne olursa olsun duvarınıza gelebilecek bir hasar ağır bedellere yol açabileceğinden bu durumda dikkat edilecek bazı noktaların altını çizmek gerekir. 

Duvarın zarar gören noktalarının alçı yardımıyla diğer noktalarla aynı seviyeye getirilmesi, daha sonra yapılacak bir boya uygulaması, alçıpan malzemelerde kendine özgü cila malzemeleri bu zararın giderilmesi için faydalı olacaktır.

Neden Duvar Kağıdı?

Neden Duvar Kağıdı?

Duvar Kağıdı ekonomik, pratik ve dayanıklıdır.

Duvar Kağıdı dayanıklılığı nedeniyle uzun yıllar değiştirilmeden duvarınızda kalabilir.

Duvar Kağıdının yırtılan kısmı kolayca tamir edilebilir.

Duvar Kağıdı kısa sürede uygulanabilir ve uygulamada mekanı kirletmez.

Duvar Kağıdı zengin renk, desen ve doku çeşitliliğiyle mekanlarınızda albeni ve farklılık yaratır.

Duvar Kağıdı koku yapmaz.

Belirli Duvar Kağıdı türleri – vinil – nemden etkilenmez.

Belirli Duvar Kağıdı türlerinin akustik ve ses emici özelliği vardır. 

Duvarlarımızı koruyan, dekoratif özelliği ile asalet ve şıklık veren, sanatsal değerler katabilen bir uygulamadır. Modern yaşamın gereksinimlerinden geri kalmadan metropollerin içinde yaşarken bile doğanın içinde olmak, karışık zor mekanlar yerine huzur veren yaşanabilir evler günümüzün dekorasyon anlayışını oluşturmakta. 

Yaşadığımız mekanlarda en büyük yüzölçümüne sahip alanlar olan duvarlar iç mekan dekorasyonundaki önemli detayların başında gelmekte ve dekorasyonun en önemli unsurunu oluşturmakta. 

Yapısı gereği uygulandığı zeminlere renklendirmenin yanında özel yapısı, dokusu, kabartması ile farklı görünüm ve hareket katar. 

Gözümüze hoş gelen, ruhumuzu okşayan şeylerden hoşnutluk duyarız, ruhsal olarak dinleniriz. Yaşadığımız mekanların daha iyi ve hoş görünmesini sağlayan duvar kağıtları konfor, sanat ve güzelliği birleştirerek iç dekorasyonda önemini geçmişten bugüne arttırarak sürdürüyor.

HİZMET BÖLGELERİMİZ

 Duvar Kağıdı Ustası - Duvar Kağıdı Ustası Başakşehir - Duvar Kağıdı Ustası istanbul - Duvar Kağıdı Ustası halkalı - Duvar Kağıdı Ustası esenyurt - Duvar Kağıdı Ustası şişli - Duvar Kağıdı Ustası bakırköy - Duvar Kağıdı Ustası Bahçelievler - Duvar Kağıdı Ustası ikitelli - Duvar Kağıdı Ustası sefaköy - Duvar Kağıdı Ustası avcılar - Duvar Kağıdı Ustası beylikdüzü - Duvar Kağıdı Ustası esenler - Duvar Kağıdı Ustası bağcılar - Duvar Kağıdı Ustası bayrampaşa - Duvar Kağıdı Ustası fatih - Duvar Kağıdı Ustası güngören - Duvar Kağıdı Ustası beyoğlu - Duvar Kağıdı Ustası kasımpaşa - Duvar Kağıdı Ustası yenibosna - Duvar Kağıdı Ustası arnavutköy - Duvar Kağıdı Ustası sarıyer - Duvar Kağıdı Ustası beşiktaş - Duvar Kağıdı Ustası kadıköy - Duvar Kağıdı Ustası beykoz - Duvar Kağıdı Ustası maltepe - Duvar Kağıdı Ustası mecidiyeköy - Duvar Kağıdı Ustası zeytinburnu - Duvar Kağıdı Ustası topkapı - Duvar Kağıdı Ustası Eyüp - Duvar Kağıdı Ustası alibeyköy - Duvar Kağıdı Ustası gaziosmanpaşa - Duvar Kağıdı Ustası Habibler - Duvar Kağıdı Ustası sultan çiftliği - Duvar Kağıdı Ustası bahçeşehir - Duvar Kağıdı Ustası ataköy - Duvar Kağıdı Ustası yeşilköy - Duvar Kağıdı Ustası küçükçekmece - Duvar Kağıdı Ustası hadımköy  

Duvar Kağıdı Çeşitleri

Duvar Kağıdı Çeşitleri

İç ve dış mekan dekorasyonlarında önemli bir seçenek olan ve sağlıklı uygulandığında çok estetik ve kullanışlı sonuçların alınabildiği duvar kağıdı uygulamaları kişisel zevkler, zemin özellikleri, kağıt seçenekleri gibi kriterler doğrultusunda şekillenirler. 

Duvar kağıdı çeşitleri yukarıdaki kriterlere göre incelenmeli ve kullanılacak duvar kağıdı çeşidi buna göre seçilmelidir.

Duvar kağıdı çeşitleri genel anlamda şu şekilde sıralanabilir;

Kağıt Esaslı Duvar Kağıtları;

Duvar kağıtları, üst üste bindirilmiş iki tabaka duvar kağıdından oluşurlar. Tabakalardan birisi baskılıdır. 

Böylece üzerindeki baskı, kağıtlama işleminden sonra da kağıdın üzerinde kalır.

Kabartma Duvar Kağıtları;

Bir tabaka kağıt ile çok renkli, üç boyutlu renk pasta boya baskısından oluşur. İşlenmesi son derece kolaydır ve dış etkilere açık duvarlar veya mutfak ve banyo gibi nemli alanlara dahi uygulanabilir.

Vinil Duvar Kağıtları;

Sıcak baskı ile işlenen bir adet kaplamalı kağıt tabakadan oluşur. Böylece özellikle çekici bir yüzey görüntüsü oluşur. Aynı şekilde etki altında kalan duvarlar veya nemli alanlar için de uygundur.

Elyaf Duvar Kağıtları;

Kağıt esaslı duvar kağıtlarına kıyasla çok özel nitelikli bir elyaf, duvar kağıdı ve taşıyıcı materyal olarak kullanılmaktadır. Bu tür duvar kağıtlarının kabartma veya vinil esaslı olmak üzere iki ayrı türü bulunmaktadır.

Kağıtlama işlemi de son derece kolaydır. Duvara kağıtlanırken tavan veya duvar tutkallanır ve kağıt hazır sürülmüş olan tutkalın üzerine yerleştirilir. Duvar kağıdı masasına ihtiyaç yoktur. Duvar kağıtlarının boyu her zaman için sabittir, yani uzama veya kısalma yapmaz. Böylece artık bekleme, yumuşama süresi de söz konusu değildir. Ayrıca ufak çatlakları da kolayca giderebilirsiniz. 

Duvar kağıtlarını yenilemek istediğinizde bu ürünü kolayca ve suya gerek kalmadan sökebilirsiniz, hiçbir iz bırakmaz.

Evimize yeni bir çehre katacak olan duvar kağıdını seçmeden önce uygulanacak yüzeye uygun olan duvar kağıdı çeşitleri dikkatlice incelenmeli ve buna göre karar verilmelidir. Ayrıca uygulamayı yapacak olan kişi veya firmanın seçimi de oldukça önemlidir. 

Duvar kağıdı çeşitleri arasında uygulanacak yüzeye en uygun olanı seçmiş olsanız bile uygulamayı yapan kişi ehil değil ise uygulama düzgün olmayacaktır.

Duvar Kağıdı Çeşitleri

3 boyutlu duvar kağıdı, Poster duvar kağıdı

Duvar Kağıdı Çeşitleri

 • Duvar Kağıdı Çeşitleri, Duvar Kağıdı çeşitlerini anlamak için Duvar Kağıdını oluşturan alt ve üst katmanları açısından incelemeliyiz.
 •  Alt katman malzemesi kağıt, nonwoven (elyaf), fabric-backed (osnaburg)
 • Üst katman ise kağıt, nonwoven (elyaf), vinil, tekstil (kumaş) olabilir..

Vinil Duvar Kağıdı

Vinil Duvar Kağıdı 

 • Silinebilirliği ve dayanıklılığı özelliğinden dolayı yaygın kullanılan türdür. Üst yüzeyi PVC ile kaplı olduğundan dokulu bir yapıya sahiptir. 
 • Solid,Expanded (blown) vinil tipleri vardır. 
 • Arka katmanı kağıt, nonwoven, osnaburg olabilir. 
 • 3 boyutlu görünüm kazandırmak mümkündür.
 • Fabric-backed (osnaburg) vinil duvar kaplamaları 'commercial wallcovering' sınıflandırması içinde değerlendirilir. 
 • Vinil ve osnaburg malzemelerinin içeriğinden ve yanmaya karşı direncinden dolayı yüksek trafik alan özellikle otel lobi alanları, hastaneler, bina girişleri gibi ortamlarda kullanılır. 
 • Duvar Kağıdı İsteğe bağlı olarak anti-bakteriyel özellik de kazandırılabilir. 
 • Bu Duvar Kağıdı türünün seçiminde uygun bakım yapıldığında uzun süreli kullanımı mümkündür. 
 • Enleri ortalama 137 cm olduğundan uygulamanın daha kısa sürede yapılmasına olanak verir. 
 • Rulo boyu ortalama 30 metredir.
 • Uluslararası yangın, dayanıklılık, mikrop barındırmama standartlarına uygun türleri vardır.

Kağıt Esaslı Duvar Kağıdı

Kağıt Esaslı Duvar Kağıdı

 • Alt ve Üst katmanın da kağıt olduğu türdür. 
 • Üzeri Vinil kaplı olmadığından az nemli bezle silinmesi önerilir. 
 • Bebek ve çocuk odalarında genelde kullanılır.

Elyaf Duvar Kağıdı

Elyaf Duvar Kağıdı

 • Günümüzdeki duvar kağıdı teknolojilerine baktığımızda özellikle Avrupa ülkelerinde nonwoven Duvar Kağıdı çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Günümüzde bilinçli tüketiciler vinil yerine alt ve üst katmanı nonwoven (elyaf) Duvar Kağıdı tercih etmektedirler. 
 • Yapıştırıcı duvara sürüldüğünden Duvar Kağıdı uygulaması ortamın son derece temiz kalmasına olanak verdiği gibi nonwoven malzeme özelliği gereği duvardan özenle sökülmesi durumunda aynı duvar kağıdı farklı bir mekanda da kullanılabilme olanağı sunar.

Tekstil Duvar Kaplamalar

Tekstil Duvar Kaplamalar

 • İçeriği keten, pamuk, ipek, sentetik lifler (viskoz,akrilik, polyester) ya da bunların kombinasyonları olan üst katmana sahiptir. 
 • Alt katman ise genelde nonwoven (elyaf) nadiren kağıt olabilmektedir. 
 • Uygulama tekniği oldukça zor olup itinalı kullanımı gerekli kılar. 
 • Maliyetleri diğer kağıtlara göre oldukça yüksektir.

  

Doğal Duvar Kaplamalar

 • Hasır, mantar, kağıt lifleri, mika, taş ve porselen gibi doğal malzemelerin özel üretim teknikleri uygulanarak sıkıştırılmasından elde edilir. 
 • Uygulaması ve temizliği oldukça zordur. 
 • Bu duvar kaplamaları ek yerlerini belli edebilir.

 

Duvar Kağıdı Hizmet Bölgeleri

Duvar Kağıdı Başakşehir - Duvar Kağıdı istanbul - Duvar Kağıdı halkalı - Duvar Kağıdı esenyurt - Duvar Kağıdı şişli -  Duvar Kağıdı bakırköy -  Duvar Kağıdı Bahçelievler - Duvar Kağıdı ikitelli - Duvar Kağıdı sefaköy - Duvar Kağıdı avcılar - Duvar Kağıdı beylikdüzü - Duvar Kağıdı esenler - Duvar Kağıdı bağcılar - Duvar Kağıdı bayrampaşa - Duvar Kağıdı fatih - Duvar Kağıdı güngören - Duvar Kağıdı beyoğlu - Duvar Kağıdı kasımpaşa - Duvar Kağıdı yenibosna - Duvar Kağıdı arnavutköy - Duvar Kağıdı sarıyer - Duvar Kağıdı beşiktaş - Duvar Kağıdı kadıköy - Duvar Kağıdı beykoz - Duvar Kağıdı maltepe - Duvar Kağıdı mecidiyeköy - Duvar Kağıdı zeytinburnu - Duvar Kağıdı topkapı, Duvar Kağıdı Eyüp - Duvar Kağıdı alibeyköy - Duvar Kağıdı gaziosmanpaşa - Duvar Kağıdı Habibler - Duvar Kağıdı sultan çiftliği - Duvar Kağıdı bahçeşehir - Duvar Kağıdı ataköy - duvar kağıdı yeşilköy - Duvar Kağıdı küçükçekmece - Duvar Kağıdı hadımköy 


3D Duvar Kağıdı Hizmet Bölgelerimiz

Duvar Kağıdı - Duvar kağıdı Fiyatları - 3d duvar kağıdı - 3d duvar kağıdı fiyatları - 3 boyutlu duvar kağıdı - 3 boyutlu duvar kağıdı fiyatları - 3d Duvar Kağıdı Başakşehir - 3d Duvar Kağıdı istanbul - 3d Duvar Kağıdı halkalı - 3dDuvar Kağıdı esenyurt - 3d Duvar Kağıdı şişli - 3d Duvar Kağıdı bakırköy - 3d Duvar Kağıdı Bahçelievler - 3d Duvar Kağıdı ikitelli - 3d Duvar Kağıdı sefaköy - 3d Duvar Kağıdı avcılar - 3d Duvar Kağıdı beylikdüzü - 3d Duvar Kağıdı esenler - 3d Duvar Kağıdı bağcılar - 3d Duvar Kağıdı bayrampaşa - 3d Duvar Kağıdı fatih - 3d Duvar Kağıdı güngören - 3d Duvar Kağıdı beyoğlu - 3d Duvar Kağıdıa kasımpaşa - 3d Duvar Kağıdı yenibosna - 3d Duvar Kağıdı arnavutköy - 3d Duvar Kağıdı sarıyer - 3d Duvar Kağıdı beşiktaş - 3d Duvar Kağıdı kadıköy - 3d Duvar Kağıdı beykoz, 3d Duvar Kağıdı maltepe - 3d Duvar Kağıdı mecidiyeköy - 3d Duvar Kağıdı zeytinburnu - 3d Duvar Kağıdı topkapı - 3d Duvar Kağıdı Eyüp - 3d Duvar Kağıdı alibeyköy - 3d Duvar Kağıdı gaziosmanpaşa - 3d Duvar Kağıdı Habibler - 3d Duvar Kağıdı sultan çiftliği - 3d Duvar Kağıdı bahçeşehir - 3d Duvar Kağıdı ataköy - 3d duvar kağıdı yeşilköy - 3d Duvar Kağıdı küçükçekmece - 3d Duvar Kağıdı hadımköy 

3d duvar kağıtları 3 boyutlu duvar kağıtları manzara desenli duvar kağıtları

3 Boyutlu Duvar Kağıdı Hizmet Bölgeleri

3 Boyutlu Duvar Kağıdı Başakşehir - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı istanbul - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı halkalı - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı esenyurt - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı şişli - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı Bahçelievler - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı ikitelli - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı sefaköy - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı avcılar - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı beylikdüzü - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı esenler - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı bağcılar - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı bayrampaşa - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı fatih - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı güngören - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı beyoğlu - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı kasımpaşa - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı yenibosna - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı arnavutköy - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı sarıyer - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı beşiktaş - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı kadıköy - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı beykoz - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı maltepe - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı mecidiyeköy - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı zeytinburnu - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı topkapı - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı Eyüp - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı alibeyköy - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı gaziosmanpaşa - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı Habibler - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı sultan çiftliği - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı bahçeşehir - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı ataköy - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı yeşilköy - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı küçükçekmece - 3 Boyutlu Duvar Kağıdı hadımköy


 

Epoksi Zemin Kaplama - 3D Zemin Kaplama - Duvar Kağıdı - 3D Duvar Kağıdı - Duvar Kağıdı Ustası - Araç Kaplama - Araç Giydirme - Araç Reklam Giydirme - Araç Reklam Kaplama - Branda - Teras Su Yalıtımı - Mutfak Tezgah Arası Cam - 3D Mutfak Tezgah Arası Cam

- Otopark Zemin Kaplama - 3D Duşakabin Kaplama - Ana Sayfa - Hizmetlerimiz - Hakkımızda -  İletişim - Dekorokur 


Abone Ol

3D Zemin Kaplama - Epoksi Zemin Kaplama - Teras Su Yalıtımı - Araç Giydirme - Duvar Kağıdı - Duvar Kağıdı Ustası - Tezgah Arası Cam - 3D Duşakabin Kaplama - 3D Banyo - 3D Mutfak - Branda - Tente ve Reklam hizmetleri hakkında indirimler ve etkinliklerle ilgili olarak bizden bilgi almak için üye olun.